Gra miejska "Zawiercie-moja mała ojczyzna"

 

Gra miejska "Zawiercie-moja mała ojczyzna"

21 września 2017 r. zawierciańska filia Biblioteki Pedagogicznej w Katowicach uczestniczyła na zaproszenie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w grze miejskiej „Zawiercie – Moja Mała Ojczyzna”.

W grze miejskiej wzięli udział uczniowie 5 szkół  zawierciańskich -Gimnazjum nr 3, I LO im. S. Żeromskiego , II LO im. H. Malczewskiej, Gimnazjum i Liceum Katolickiego oraz Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica.

Każda z drużyn składała się z 3 uczniów oraz jednego nauczyciela (przewodnika). Wszyscy otrzymali zestaw startowy czyli mapę z punktami kontrolnymi oraz  kartę zadań. Po objaśnieniu zasad  wszystkie drużyny ruszyły na trasę. Punkty kontrolne z zadaniami usytuowane były w 10 miejscach Zawiercia. Punkty kontrolne z zadaniami usytuowane były w 10 miejscach Zawiercia. Jeden  z punktów należał do Biblioteki Pedagogicznej i znajdował się obok przystanku autobusowego przy budynku  Starostwa Powiatowego, w którym kiedyś mieściła się siedziba fili. Na młodzież czekały dwa pytania  , które dotyczyły historii biblioteki i postaci zasłużonych dla Zawiercie.

Najlepszymi w grze okazały się uczennice z II LO im. Heleny Malczewskiej w Zawierciu. 

Wszyscy uczestnicy otrzymali książki o historii Zawiercia, pamiątkowe medale, a szkoły dodatkowo statuetki.

INFORMACJE O GRZE MIEJSKIEJ

Tekst:A. Wspaniałą-Gajewska

Fot.: D. Walus, A. Wspaniała-Gajewska