V Biblioteczny Konkurs Recytatorski dla przedszkoli

 

V Biblioteczny Konkurs Recytatorski dla przedszkoli

6 czerwca 2017 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej Filii w Zawierciu odbył się V Biblioteczny Konkurs Recytatorski dla przedszkoli " W zaczarowanym świecie poezji- No to Rupaki… Danuty Wawiłow”.

Do konkursu przystapiło 12 recytatorów z Przedszkoli nr 1, nr 2, nr 7, nr 8, Akademii Malucha, Niepublicznego Przedszkola przy Parafii M. Kolbego w Zawierciu, Oddziału Przedszkolnego przy Szkołach Podstawowych nr 5, nr 7, nr 14, Przedszkola w Pilicy oraz Przedszkola w Szczekocinach.

Występy mistrzów słowa oceniało jury w składzie: Dorota Koziorowska- dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 w Zawierciu, Martyna Ptak- instruktor teatralny w MOK "Centrum" w Zawierciu oraz Joanna Szlama- doradca metodyczny ds. bibliotek szkolnych. Po wysłuchaniu jurorzy postanowili nagrodzić: Aleksandrę Klecz z Przedszkola ze Szczekocin, Nikolę Wieczorek z Przedszkola  nr 1 w Zawierciu oraz Laurę Moszczowską z Przedszkola w Pilicy.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez bibliotekarzy PBW Filii w Zawierciu. Fundatorem nagród dla laureatów była Księgarnia Edukacyjna w Zawierciu.

Gościem honorowym tegorocznego konkursu była Maria Grabowska, dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. J. Lompy w Katowicach.

Serdecznie dziękujemy!!!