Wielka Liga Czytelników- półfinał

 

Wielka Liga Czytelników- półfinał

12 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej Nr 9 im. M. Dąbrowskiej w Zawierciu odbył się półfinał konkursu Wielka Liga Czytelników, którego koordynatorem powiatowym była nasza biblioteka. Do półfinału przystąpiło 8 drużyn-4 drużyny w kategorii klas 1-3 oraz 4 drużyny w kategorii klas 4-7. Na uroczystym rozpoczęciu półfinału WLC obecni byli - oprócz uczestników, koordynatorów bibliotecznych i opiekunów - także rodzice uczestników oraz Dyrekcja SP Nr 9 wraz metodykiem ds. bibliotek szkolnych w Zawierciu. Drużyny wypełniłały obszerne testy na temat książek „Oto jest Kasia” (kl. I-III) i „Mikołajek” (kl. IV-VII). Po zakończeniu testu dzieci i młodzież oraz koordynatorzy szkolni zaproszeni zostali na słodki poczęstunek ufundowany przez bibliotekarzy PBW w Katowicach Filii w Zawierciu. 
W czasie, gdy Komisja sprawdzała testy półfinałowe dla uczestników przygotowano zabawy i konkursy słowne.

Zwycięzcą półfinału w w kategorii klas 1-3 została drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Zawierciu, natomiast w kategorii klas 4-7 zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Pradłach.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy; dla zwycięskich drużyn bibliotekarze PBWw Katowicach Filii w Zawierciu ufundowali nagrody książkowe.

Uczestnikom  konkursu i koordynatorom szkolnym serdecznie dziękujemy za udział i zaangażowanie.

Zwycięzcom ogromnie gratulujemy i życzymy powodzenia  w finale.