Aktualności

Szanowni Czytelnicy, w trosce o bezpieczeństwo publiczne i w związku z potencjalnym zagrożeniem związanym z koronawirusem, informujemy, że Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. Lompy w Katowicach wraz z filiami pozostaje zamknięta  do 24 maja 2020 r. włącznie.

Komunikat Departamentu Edukacji, Nauki i Współpracy z Młodzieżą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego

Przepraszamyn za utrudnienia

Data publikacji: Kwiecień 29, 2020

W związku z czasowym zamknięciem mezeów, teatrów, filharmonii, bibliotek, instytucje kultury przygotowaly bogatą ofertę, umożliwiającą kontakt ze sztuką poprzez kanały internetowe. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych na wirtualną wycieczkę.

https://www.gov.pl/web/kultura/kultura-w-sieci

Data publikacji: Kwiecień 16, 2020

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadmości Autyzmu. Celem jest zwrócenie uwagi społeczenstwa na potrzeby i problemy osób dotkniętych autyzmem.

 

 

 

Data publikacji: Kwiecień 3, 2020

6 marca 2020 r. w Czytelni biblioteki odbędzie się finisaż wystawy prac osób uczęszczających na zajęcia  "Pracowni Ceramiki i Szkła Artystycznego" oraz "Pracowni Rysunku i Malarstwa" w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu.

Podczas spotkania odbędzie się promocja tomików poezji  Archimedes w wannie Leszka Cadeta oraz wierszy Janusza Ochockiego Poplątane Ścieżki.

Wszystkich zainteresowanych sztuką i kulturą serdecznie zapraszamy!

Data publikacji: Marzec 4, 2020

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych 5 marca 2020 r. do udziału w seminarium poświęconym Uzależnieniom. W programie m. in. Przeciwdziałanie i profilaktyka rozprzestrzenianiu się środków psychoaktywnych w środowisku lokalnym ; Bezpieczna szkoła- procedury bezpieczeństwa, programy profilaktyczne.

Zapisy na seminarium pod numer telefonu:  3267235-36

Miejsce spotkania: Czytelnia Biblioteki Pedagogicznej, ul. Polska 35

Data publikacji: Marzec 3, 2020

IBUK Libra w Międzynarodowym Tygodniu E-książki. Nowe funkcje

Czy znasz już IBUKA Librę? Czy wiesz jakie to proste, aby mieć dostęp do dziesiątek, a nawet setek e-książek z dowolnego miejsca na ziemi, w wybranym przez Ciebie czasie, za darmo? IBUK Libra to nie tylko e-czytelnia PWN. To zaawansowane narzędzie do pracy z tekstem, gdzie możesz robić notatki, czy tworzyć cytowania do pracy semestralnej, bądź dyplomowej.

Czytaj więcej

Data publikacji: Marzec 2, 2020

Strony